08 / 07 / 2019

Drutex podporuje futbalový turnaj Jakuba Błaszczykowského

Drutex bol opäť partnerom turnaja LETNÝ KUBA CUP. Je to každoročné športové podujatie pre detské futbalové tímy organizované Nadáciou "Ludzki Gest" (Ľudské gesto) Jakuba Błaszczykowského. Cieľom tohto podujatia je podpora amatérskych futbalových tímov. LETNÝ KUBA CUP 2019 sa uskutočnil už piaty raz v dňoch 1. – 2. júla v meste Opole. Pódiové umiestnenie vybojoval tím z Varšavy, ktorý získal prvé miesto v turnaji.

- Mnohokrát sme podporovali túto a iné iniciatívy organizované nadáciou Kubu Błaszczykowského. Hodnoty, ktoré sa prostredníctvom zdravého súperenia a spoločnej zábavy snaží odovzdať deťom Kuba, sú nám veľmi blízke. Sme presvedčení, že sú to vynikajúco využité prostriedky, ktoré deťom umožňujú výborne tráviť čas a súčasne rozvíjať ich záľuby - povedal Adam Leik, riaditeľ pre marketing spoločnosti Drutex. Nevieme, si bez nás prestaviť, ani tento rok – pridal.

Turnaj LETNÝ KUBA CUP je organizovaný od roku 2015. Zúčastňujú sa na ňom futbalové tímy chlapcov a dievčat zo základných škôl. Na tohtoročnom turnaji, v rámci ktorého sa hrala Liga majstrov, sa zúčastnilo približne 250 detí z 32 tímov. Na ihrisku prezentovala svoje schopnosti mládež narodená v rokoch 2006 – 2008, ktorá sa kvalifikovala na turnaj podľa poradia prihlášok. Tímy, z ktorých každý tvorilo 7 osôb, dali spolu 876 gólov. Na účastníkov čakali mnohé atrakcie a skvelá zábava. Letný Kuba Cup vyhral tím z Varšavy.

- Ďakujeme všetkým za účasť a víťazom srdečne gratulujeme k dosiahnutým úspechom - povedal Adam Leik.

Hlavným sponzorom podujatia bol Drutex. Záštitu nad podujatím prijal Úrad Mesta Opole, Jakub Błaszczykowski, Jerzy Brzęczek a kaplán opolských športovcov – kňaz Jerzy Kostorz.

Pozrite si tiež

DRUTEX so svetovou premiérou
DRUTEX ako jeden z prvých výrobcov na svete predstavil terasový systém IGLO-HS s motorom SIEGENIA Drive axxent LS skrytým v ráme.
Viac
DRUTEX smer Norimberg
DRUTEX tento rok v dňoch 19. - 22. marca opäť zavíta do Nemecka.
Viac
Krvný autobus opäť v DRUTEX
DRUTEX opäť umožňuje zamestnancom darovať krv na mieste, v mobilnom bode, tzv. krvnom autobuse.